top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Bień-Königsman

Na Złotej w Warszawie

Zaktualizowano: 4 kwi 2021

Projekt apartamentu pod wynajem w prestiżowej lokalizacji w Warszawie, miał być kwintesencją elegancji z lekką domieszką nonszalancji. Przecież lokalizacja i sam budynek oraz jego części wspólne zobowiązują. Do tego, nie można było zapomnieć o funkcjonalności.

źródło zdjęcia: https://zlotachmielna.pl/inwestycja/galeria/

źródło zdjęcia: https://zlotachmielna.pl/inwestycja/galeria/

ROZWIĄZANIA FUNKCJONALNE

Po pierwsze, miejsca do przechowywania.

Są więc pojemne szafy w przedpokoju i sypialni, zamykana szafka w łazience, zabudowa kuchenna z półwyspem (który z jednej strony ma kuchenne szafki, z drugiej otwarte półki. Pojawiła się też przeszklona witryna z półkami, poniżej których znalazły się szuflady . Witryna łączy się z siedziskiem, zbudowanym na szufladach. Jak na niewielką powierzchnię jest tego całkiem sporo. Do tego meble wykonane z dużą dbałością o najwyższą jakość i detal. Wszystko zaprojektowane na wymiar i pięknie wykonane przez firmę z Noweg Sącza P.P.U.H. “BRDEJ” Zenon Brdej (http://meblebrdej.pl/start).

Po drugie, wygoda.

Stąd wspomniane wyżej siedzisko, które łączy przedpokój z salonem, jednocześnie będąc jego dużą ozdobą, a do tego, jak wygodnie jest usiąść sobie przy ubieraniu lub zdejmowaniu butów. Dla wygody jest też łóżko z miękkim wysokim zagłówkiem i fotel w sypialni. A także sofa oraz krzesła z podłokietnikami obite materiałem.

WIZUALNE DETALE

Wzory. Na tapetach, siedzisku, dywanach i okładzinach ściennych.

Złoto i czerń jako akcent – klamki, uchwyty, lampy. Złoto pojawia się również na płytkach w łazience oraz baterii przy umywalce. Do tego w całym wnętrzu na ścianach pojawiła się jasna ciepła szarość, która uszlachetnia całość.

Posadzka. I tu nietypowe w kształcie płytki, bo ze względów funkcjonalnych płytki miały się pojawić w całym wnętrzu. Apartament jest przecież pod wynajem. Ich miodowo złoty odcień pięknie współgra ze złotem i szarością.

EFEKT

Inwestorzy bardzo zadowoleni. Udało się stworzyć wnętrze eleganckie, a jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne.

4 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page