top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Bień-Königsman

Prezentownik wnętrzarski

Zaktualizowano: 4 kwi 2021

Czas prezentów się zbliża. A może tak w tym roku coś związanego z wnętrzami? I z firm, które stawiają na unikatowość produktów?

Wyszukałam dla Was parę perełek:

HUTA SZKŁA JULIA

Tak o tej kolekcji pisze Julia “Wskakujemy na stół i prezentujemy nową kolekcję HopOnTop. Projekt ten jest oparty na szacunku do tradycji i pracy ludzkich rąk. To dyskusja na temat miejsca kryształu w naszych domach. To stawianie pytań, które pomogą dowiedzieć się gdzie, we współczesnym świecie otaczających nas przedmiotów ze szkła, znajdują się kryształowe kieliszki, wazony, karafki. Kolekcja HopOnTop zaprasza do zabawy: przekracza bariery klasycznej etykiety kryształu. Zachęca do codziennego używania: nalej, nasyp, nałóż, przechowaj… Baw się wedle własnego uznania!Projekt powstał przy współpracy z Magdą Gazur, która na co dzień, pracując z ceramiką bolesławiecką, doświadcza wartości tradycji i rzemiosła”

Dla mnie bomba!

MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU

A skoro jesteśmy przy Magdzie i ceramice z Bolesławca, to kolejna firma z mojego regionu, czyli Dolnego Śląska – Manufaktura w Bolesławcu. Znajdziecie tu kolekcje zarówno Magdy – wspaniałe czerwone Roses (czerwień wdarła się do wszechobecnych niebiesokości), jak i innych projektantów. Są wzory tradycyjne i nowoczesne. Jest w czym wybierać 🙂

LEKKO CERAMIKA

To moje ostatnie odkrycie. Asia robi ceramikę, która w zależności od kolekcji, jest lekka i zwiewna jak sztuka Japonii (którą bardzo lubię) lub bajecznie turkusowa, jak wnętrza z basenu Morza Śródziemnego.

ŁYKO

Czy również macie słabość do lnu? Bo ja ogromną. Uwielbiam nie tylko ubrania z niego, ale także (a może nawet przede wszystkim) lniane zasłony, obrusy i pościele. Cudowna naturalność lnu powoduje, że nie trzeba się absolutnie przejmować prasowaniem, a do tego jaki jest piękny i szlachetny!

OBRAZY ANKI MIERZEJEWSKIEJ

Uwielbiam to, jak Anka łączy obraz z tekstem. Uwielbiam jej odważną, nonszalancką kreskę! I uwielbiam ją 🙂

Sztuka jest narkotykiem, niezwykle skutecznym" – rozmowa z XY Anką  Mierzejewską | Portal Rynek i Sztuka

https://rynekisztuka.pl/2017/01/03/wywiad-xy-anka-mierzejewska/

KOCE, NARZUTY I…DYWANY

Piękne, ręcznie wykonane, grube sploty, dywany jak przeskalowane koronki. Na zimowe wieczory idealne! Na stronie również inne rękodzieło. Pomysłów na prezenty mnóstwo.

KSIĄŻKI O WNĘTRZACH, WŚRÓD NICH MOJA 🙂

Kolorowa rewolucja

Bardzo ją lubię. Świetnie wydana. Kapitalne zdjęcia, a do tego dużo inspirujących treści.

Kolorowa rewolucja. Architektura, wnętrza, moda - Oceny, opinie, ceny -  Dagny Thurmann-Moe - Lubimyczytać.pl

Świeżynka. Przewodnik po architekturze. A właściwie coś dużo więcej niż przewodnik. Nazwisko Roberta Koniecznego świadczy na pewno o jakości!

MOJA KSIĄŻKA O WNĘTRZACH 🙂

Nie mogę jej tu nie dodać, bo to doskonały pomysł na prezent. Wydawnictwo postarało się, by książka była pięknie wydana. A ja postarałam się o treści, które pomogą Wam w urządzaniu własnych czterech kątów!

Można zamówić przez Internet, np. tu:

POZDRAWIAM WAS BARDZO ŚWIĄTECZNIE 🙂

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page