top of page

Na Złotej w Warszawie

Projekt apartamentu pod wynajem w prestiżowej lokalizacji we Wrocławiu, miał być kwintesencją elegancji z lekką domieszką nonszalancji. Przecież lokalizacja i sam budynek oraz jego części wspólne zobowiązują. Do tego, nie można było zapomnieć o funkcjonalności. 

 

Rozwiązania funkcjonalne:

 

Po pierwsze - miejsca do przechowywania:

Są więc pojemne szafy w przedpokoju i sypialni, zamykana szafka w łazience, zabudowa kuchenna z półwyspem (który z jednej strony ma kuchenne szafki, z drugiej otwarte półki. Pojawiła się też przeszklona witryna z półkami, poniżej których znalazły się szuflady . Witryna łączy się z siedziskiem, zbudowanym na szufladach. Jak na niewielką powierzchnię jest tego całkiem sporo. Do tego meble wykonane z dużą dbałością o najwyższą jakość i detal. 

 

Po drugie - wygoda:

Stąd wspomniane wyżej siedzisko, które łączy przedpokój z salonem, jednocześnie będąc jego dużą ozdobą, a do tego, jak wygodnie jest usiąść przy ubieraniu lub zdejmowaniu butów. Dla wygody jest też łóżko z miękkim wysokim zagłówkiem i fotel w sypialni. A także sofa oraz krzesła z podłokietnikami.

 

Po trzecie - wizualne detale:

Wzory. Na tapetach, siedzisku, dywanach i okładzinach ściennych.

Złoto i czerń jako akcent – klamki, uchwyty, lampy. Złoto pojawia się również na płytkach w łazience oraz baterii przy umywalce. Całość uzupełnia kolorystyka ścian -  jasna ciepła szarość, która uszlachetnia całość.

Posadzka. Nietypowe w kształcie płytki, bo ze względów funkcjonalnych płytki miały się pojawić w całym wnętrzu (apartament jest przecież pod wynajem). Ich miodowo złoty odcień pięknie współgra ze złotem i szarością.

 

Lokalizacja: Złota, Warszawa

bottom of page