top of page

Z lekko angielską nutką

To były słowa, które na pierwszym spotkaniu wypowiedzieli Inwestorzy. Właścicielom zależało na wprowadzeniu  klimatu nawiązującego do wnętrz brytyjskich, a dokładnie tych londyńskich. Dlaczego? Otóż apartament mieści się w Rezydencji Piasek, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji we Wrocławiu, w jego sercu przy Ostrowie Tumskim na Wyspie Słodowej, zaraz przy wodzie. 

 

Stąd na ścianie w kuchni pojawiła się tapeta (do wysokości 60 cm przykryta szybą), drewniany parkiet i stylizowane dodatki. Wśród starannie zaprojektowanych mebli, znalazły się perły europejskiego wzornictwa oraz starannie dobrana sztuka (właściciel jest jej pasjonatem).

 

Drugą bardzo ważną rzeczą było wydzielenie sypialni (Całe mieszkanie ma 54 m2.), tak aby stanowiła osobną przestrzeń, ale jednocześnie nie zmniejszając jej zbytnio wizualnie. Udało się to zrobić za pomocą drzwi Rimadesio. Drzwi od strony salonu mają powierzchnię lustrzaną, natomiast od strony sypialni są przeźroczyste i wpuszczają światło, dzięki czemu pomieszczenie jest doświetlone. W ten sposób powstała mała sypialnia oddzielona od reszty pomieszczenia przesuwnymi drzwiami. Wewnątrz znalazło się również miejsce na pojemną szafę. Duża szafa znalazła się również w przedpokoju. 

 

Projekt przy współpracy z Galerią Wnętrza (Bielany Wrocławskie).

Zdjęcia: CitiPixel Piotr Kunc: http://www.citipixel.pl/

 

Lokalizacja: Wyspa Piasek, Wrocław

bottom of page