top of page

Malarski beton w roli głównej

Właściciel na co dzień mieszka w Londynie. Ale czasami przyjeżdża do Wrocławia i wtedy potrzebuje miejsca do licznych spotkań z przyjaciółmi. A do tego potrzebna jest przestrzeń. Układ mieszkania został więc zmieniony. Aneks sypialniany wylądował w miejscu, gdzie kiedyś była kuchnia, ściany dawnej sypialni zniknęły, dzięki czemu powstała duża przestrzeń, gdzie znalazło się również miejsce na aneks kuchenny. Kiedy właściciela nie ma, mieszkanie jest idealne na krótki wynajem. 

 

Ważne było to, że mieszkanie ma być zaprojektowane w lekko industrialnym klimacie, stąd beton na ścianie, przełamanym ciepłem drewna. Ale beton nie byle jaki, bo potraktowany bardzo artystycznie pięknymi rdzawymi zaciekami.

 

Główne cechy:

Otwarta przestrzeń, która łączy jadalnię z kuchnią i salonem była ważnym wyznacznikiem projektu. Duże okna wpuszczają piękne widoki do wnętrza, a kącik sypialniany dyskretnie uzupełnia wnętrze.

 

Dodatkowym, ważnym elementem jest system mebli do przechowywania. Duża pojemna szafa pojawiła się w przedpokoju,nawet w sypialni znalazło się miejsce na dodatkową szafę. Całość uzupełnia pojemna szafka w łazience i oczywiście meble kuchenne.

 

Projekt przy współpracy z Galerią Wnętrza (Bielany Wrocławskie)

Zdjęcia: CitiPixel Piotr Kunc: http://www.citipixel.pl/

 

Apartament zaprezentowany na Fanpage magazynu Dobre Wnętrze oraz w magazynie Wnętrze i ogród (numer 3 / 2017)

 

Lokalizacja: Wrocław

bottom of page