top of page

pracownia

Biendesign-PracowniaWnetrz.jpg

Biendesign to autorska pracownia projektowa, której głównym celem jest tworzenie wnętrz dopasowanych do konkretnych potrzeb właścicieli, ze szczególnym naciskiem na funkcję i estetykę. Wiem, jak trudne może być przejście przez ilość elementów potrzebnych, by stworzyć wnętrze, a do tego zrobić to w optymalnym czasie i bez większego stresu. Istotne jest również szczegółowe dopracowanie koncepcji, tak by zastosowane rozwiązania i detal były dobrze przeanalizowane i tworzyły spójną i harmonijną całość.

 

Doradzam, pomagam podejmować przemyślane i świadome decyzje. Pokazuję, jakie są możliwości, dzielę się moim doświadczeniem i wiedzą. Wszystko po to, by wnętrze, które razem stworzymy było wygodne do mieszkania i wysmakowane estetycznie, jednak nie w sposób katalogowy, ale w zgodzie z Twoimi indywidualnymi upodobaniami.

Przygotowuję projekty o różnym zakresie. Przy czym najczęściej wybierany jest projekt koncepcyjny lub wykonawczy. Więcej w zakładce Oferta.

Parę słów o mnie:

 

Najbardziej lubię łączyć eleganckie i ponadczasowe formy z odrobiną śródziemnomorskich smaków, które doskonale przełamują stonowaną klasykę. A z licznych podróży uwielbiam przywozić inspiracje, które potem wykorzystuję przy projektowaniu. Wszystko zaczęło się w Brighton w Wielkiej Brytanii, potem był Gibraltar, aż wreszcie wróciłam do Wrocławia, gdzie obecnie mieszkam. 

 

Kocham kolory, zwłaszcza wszelkie odcienie niebieskości, zieleni i ochry. Ten barwny świat otworzył się przede mną podczas praktyk w brytyjskiej firmie Designers Guild, a potem w Hiszpanii i Maroku. Wtedy zrozumiałam, co miał na myśli Yves Saint Laurent mówiąc, że Marrakesz otworzył mu oczy na kolory.

 

Ważne są dla mnie ekologia (nie tylko z nazwy) i zero waste. Najważniejsze jest jednak słuchanie. Bo im więcej usłyszę od osoby, której projektuję wnętrze, tym to wnętrze będzie wygodniejsze, bliższe osobistym upodobaniom osób tam mieszkających. Po prostu lepsze do życia. 


Po godzinach lubię pisać o Hiszpanii i gotować (najlepiej bez lub z małą ilością mięsa, kuchnię łączącą hiszpańskie i śródziemnomorskie klimaty z polskimi). Stąd blog https://hiszpanskiesmaki.es/. Znajdziesz tu dużo dobrego na temat Półwyspu Iberyjskiego. Oczywiście są też wnętrza (nie mogło być inaczej) oraz przepisy.

Biendesign_kuchnia_6.jpg

REKOMENDACJE

Biendesign_detal.jpg

Annette Zammit, Gibraltar

Monika has been my interior decorator for the last year, since the first time we met she has been very helpful, with good ideas for my house and at all times respecting and taking regard of my families’ needs and my own taste. She is very efficient and always keeps in touch via e-mails, after her consultations, with lists of ideas, shops, suppliers etc.

 

She has been an inspiration and has helped me find the idea of re-decorating my house an exciting one.

She has been able to maintain the character of the house which is an old colonial house.

 

She has a keen eye for colour and design and i can fully recommend her services to anyone needing someone to inspire them and help them in decorating their own homes, be it for a re-sale or you your own enjoyment and comfort. I have thoroughly enjoyed her working for us.

BiendesignPracowniaWnetrz_sypialnia_2.jp

Florence Zammit, Gibraltar

Dear Monika! Thank you for coming to help and advise us on making our flat more attractive to prospective buyers. You pointed out a number of issues that are important to viewers, which would never have occurred to me! The solutions were simple and made sense. It was a relief to have someone come who understood, listened, and came up with practical solutions. With thanks and all good wishes.

 

Biendesign-rekomendacje.ipg

Amit Chugani, Director, Netgear Ltd, Gibraltar

It was a pleasure working with Biendesign Interiors, Monika is a true professional. She transformed a small unsightly flat into a modern apartment and within time and on budget. She has creative vision and design talent which she used to create a contemporary living environment and in turn substantially increased the rental income from the property she made over.

 

Monika is accommodating, flexible and friendly to work with. Highly recommended.

Biendesign_pracownia.jpg

Kasia&Jaro, Wrocław

Współpraca z Moniką to była dla nas prawdziwa przyjemność. Ponad 2 lata korzystamy z kuchni zaprojektowanej przez Monikę i co dzień doceniamy rozwiązania, które nam zaproponowała pod względem zarówno ergonomicznym jak i estetycznym. Ma świetne wyczucie w łączeniu różnego rodzaju materiałów i barw. Jej często nieszablonowe pomysły okazywały się strzałem w dziesiątkę i niezmiennie wywołują ochy i achy naszych gości. Przede wszystkim jednak potrafiła nas słuchać i dostosować projekt do naszych preferencji. Dokładna i rzetelna, zawsze dotrzymywała terminów. Zaangażowana na 100% w swoją pracę. Polecamy Monikę z całego serca. 

Biendesign_pracownia.jpg

Sylwia Cysewska, Wrocław

Dziękuje Monice za powiew świeżości i piękne zmiany w moim salonie. Zawsze wydawało mi się, że wiem jak urządzić swoje miejsce do życia, jednak codzienne obowiązki, praca, rodzina ograniczyły mocno mój czas na poszukiwania nowych rozwiązań. A do tego mieszkanie 10 lat w jednym miejscu powoduje, że wiesz, że coś musisz zmienić ale nie wiesz jak. A Monika tylko weszła, popatrzyła i od razu dała cenne wskazówki, które były podstawą do zmian. Monika ma bardzo ciekawe pomysły, do jednych musiała mnie mocno przekonywać i na końcu okazało się, że oczywiście ta lampa pasuje do tego stołu , a w innym przypadkach proponowała kilka rozwiązań i elastycznie modyfikowała projekt. Wspaniale jak ktoś pomaga, jak dzieli się doświadczeniem, wiedzą, a zwłaszcza jak jest to taki projektant jak Monika, o dużym poczuciu estetyki, ładu i smaku kolorów. Aż chce się kontynuować taką współpracę. Siedzę w moim nowym wnętrzu i nie mogę się nadziwić, że nie wpadłam wcześniej na to, by je zmienić.

 

bottom of page